Ano, je tomu tak. Máme za sebou další úspěšný ročník. Již několik dní jsem pobízen ke zhodnocení, které je pro mě velmi obtížné, neboť jsem měl více starostí než kdykoliv předtím a neměl tak možnost pohlížet na turnaj očima účastníků.
Proto si dovolím začít z opačného konce:
  • Velké díky všem pořádajícím šnekům, zejména pak Beďovi, oběma Mirům, Medvědovi, Přemovi, Cárovi, Barči, Michalovi a dalším, bez jejichž dobrovolného nadšení by se dal stěží turnaj takovýchto rozměrů uspořádat.
  • Druhé díky pronajímateli areálu za vstřícnost a ochotu (vyjma ovšem vulgárního údržbáře trávníku - přemýšlím, kdy naposledy jsem slyšel takový proud vulgárních výrazů během několika desítek vteřin. Bál jsem se, že pošlapané dva metry čtvereční ve zdraví nepřežije... škoda, že jsem neměl sebou kameru).
  • Třetí díky všem vám účastníkům, které neodradilo počasí, přijeli jste a jako vždy se skvěle bavili. Myslím, že sázka na osvědčené účastníky se nám vrací zpět.
  • Poslední díky počasí. Letos oproti jiným ročníkům bída, ale na to, co se dělo kolem, bylo v Hluku báječně. Lopaty či sněžnice nebyly třeba.

Několik slov ke zmatkům ohledně výsledků turnaje, za které se omlouvám, i když ne všechny byly zapříčiněny chybou organizátorů:
Ad umístění na 9. až 12. místě - sypu si popel na hlavu, prostě jsem špatně zapsal výsledky a už jsem se vezl (i když jsem se trochu prospal v SO na diskotéce, únava byla značná)... vše vyjasněno, správné přadí hledejte v sekci výsledky.
Ad vítěz turnaje - v okamžiku kdy jsem komunikoval s redaktorem místního plátku, bylo dohráno finále a nahlášen mi jeho výsledek. O budoucí "volbě" vítěze jsem v tu chvíli ani netušil. Informace o vítězi posléze převzala i místní televize. Omlouvám se tímto školákům 1.B. Více výňatek, který jsem zpracoval pro některá média:

"Jubilejní 15. ročník turnaje poznamenán mediální kachnou aneb ať žije vítěz a poražený finalista.
...Nejdříve objasnění mediální kachny, která nevznikla v řadách místních redaktorů či reportérů, jak by se mohlo na první pohled zdát, avšak přímo na greenu v průběhu resp. po skončení finálového utkání. Zatímco jsme si už z dřívějších ročníků zvykli na urputné boje o poslední místo vyvěrající v pravidla nepoznané situace (vzpomeňme několikanásobný aut na první metě během jedné rozehry), letos protichůdný názor družstev na výsledek finálového zápasu (4:3 či 3:4 ??) vyústil v gentlmenské pobídky…. Ať žije vítěz "1. B" z Kostelce nad Orlicí, smekáme před poraženými horolezci "Qomolangma" alias VIP. Tato nevídaná událost názorně vystihuje atmosféru turnaje, na kterém převažuje zábava a radost ze hry nad samotnými sportovními výsledky."


Následně opět kopíruji část výše zmíněné zprávy:
"Turnaj, který je největší svého druhu v naší republice, přilákal letos dalšího zahraničního účastníka. K Panthers z Trnavy přibyl Belfast Aviators ze Severního Irska. Díky těmto 16 družstvům tvořeným cca 230 hráči byli k vidění třídy "1. B" či "2.A", horolezci při výstupu na Qmolangmu, Večerníčci, Kulínského pěvecký sbor, Jackson Ten, Řecko-římská říše, Zem vycházejícího slunce, Šašci a jiné úžasné převleky. Nejoriginálnější masku předvedli a tím i nejprestižnější cenu získali "Věčně žízniví a žádoucí Řepští sršni" z Prahy.
I přes nepříznivé počasí vyvolávající předstartovní několikadenní obavy šneků-organizátorů nabíral od časných sobotních hodin (při 3 °C) turnaj na obrátkách. Nezměrná energie a touha účastníků byla podporována nepřetržitou hudební kulisou ve dne i v noci, dopována sta-litry burčáku v přijatelných dávkách (nutno podotknout i "short drinky") a doplňována pochutinami za snové ceny Marxe a Engelse. Stěží poté účastníci zvládali rafinovaný alkohol-tester v podobě jízdy na kole s protisměrným řízením či zcela legální hod vajíčkem na politicky oblíbeného maskota "Máňu" zúčastněné "Alternativní strany metropolitních distingovaných technokratů". Tento stěží popsatelný proud pozitivní energie nakonec přiměl i matku přírodu k obratu a slunečnému počasí v závěru turnaje.


Nemohu nevzpomenout našeho skutečně prvního zahraničního účastníka - Belfast Aviators (bratry, zejména sestry z Trnavy bereme za svoje). Když mě prvně kontaktovali (jako první ze všech družstev), měl jsem nejen já trochu obavy nad jejich očekáváními z tohoto turnaje, jejich adaptací a možným zklamáním. Poté co jsme je přivítali na vlakovém nádraží s půllitrem slivovice (neodmítli), obavy se počaly rozplývat. Na chvíli jsem opět znějistěl, když několik minut po příjezdu do Hluku vzali rukavice a začali se rozhazovat (když nebyli vpuštěni do haly, vzali za vděk i chodbou u televize). To jsem fakt za 15. let nezažil :-) Zcela jsem se uklidnil, když jsem je viděl jak to rozjeli na degiustaci vína (byla opět i slivovice) v nedalekém sklípku (mimochodem uvažuji i o nabídce pro ostatní družstva v příštích ročnících). Budete se mnou souhlasit, že naši přátelé se herně i společensky adaptovali bez větších obtíží. Jak hlásili bufetáři, nepohrdli ani alpským vánkem. Mj. mám vám všem vyřídit pozdrav z Belfastu, byli nadšeni a příště chtějí určitě přijet znovu. Chris unešen oceněním Mr. Buryna se v neděli večer dotazoval, zda už někdo získal tento titul dva roky po sobě :-). Nezískal.

Volně tak navazuji na ocenění letos udělená. Rozhodování to nebyla lehká téměř ve všech kategoriích (třeba ještě nyní přemýšlím, zda belfátská výslovnost byla natolik v pořádku, aby si zasloužili cenu pro Nejlépe angllicky mluvící družstvo :-) ) Cena bufetářů letos neměla více konkurenceschpných adeptů (vítěz Tomáš), což se již nedá říci o Mr. a Miss. Buryna. Zde nebylo rozhodování lehké, uchazečů bylo více... školačka PAT, motýl Luisa, Jackson Pavel atd. Po důkladném hodnocení byli oceněni šašek Jarka a Chris z Belfastu. O vítězi nejlepší masky rozhodl poslední hlasovací lístek, cenu ředitele si zasloužili mnohdy nesrozumitelní Japonci.

V další pasáži musím vyvrátit další mediální kachničku. Nevypilo se více jak 400 litrů burčáku, ale přesně 530 litrů (i když vlastně měli pravdu :-)). Letos opět skvěle načasovaný. 30 litrů tvrdého alkoholu nemohlo být rekordních, ale z toho 15 litrů alpského vánku zlomilo rekord i vaz některým přítomným. Loňský rekordman v pití double vánku zkoušel i pití vánku ze dvou láhví současně. Zatím neúspěšně, ale počkejme, s čím nás překvapí příště? Ještě že vedení Snails nezakázalo definitivní konec podávání této mňamky po loňských zkušenostech. Nedávno jsem byl dotázán na koncentraci nápoje, za účelem šíření jeho slávy v ulicích pražských.

Co říci závěrem, či začátkem? Zatímco v předchozích ročních jste měli problémy se zpátečním přesunem domů, letos se objevily jisté zádrhely již cestou na turnaj. Chcete-li se dozvědt více, počkejte si na video, či se dotazujte u PV Praha :-)

Díky vám všem za vydařený turnaj a příště na 16. ročníku na viděnou!!
Právě pracuji na novém designu stránek, kde bude více zajímavostí, přibude video apod.

Informace ohledně ztát a nálezů naleznete v sekci "Důležité informace".Tolik očekávaný komentář od Didiho z Trnavy, který jako vždy psal jako první:
(verzi pro Slovesnkou softbalovou asociaci najdete zde... najdete rozdíly??)


Japončina ovládla Hluk!

V zložení 4 samuraji (z toho 2 na šrot), 6 gejší, 1 nehrajúci zranený a 1 čínsky dohliadač nad pitným režimom Niponnu Trnava dosiahla historický úspech na Burčákovom turnaji! Ale poďme pekne po poriadku.

V piatok sme vycestovali o 17.00 spred klubíku. Cestou sme dôsledne aplikovali tekuté lieky proti nachladnutiu. Mali však divný účinok, následkom ktorého - povedané slovami jedného nášho hráča sa mi zdá, že som tam v piatok vôbec nebol. Pamätám si len dve veci. Že niekedy bolo pol jednej a že moja spolubývajúca dorazila na izbu po mne. Verte, že skúsiť vyzliecť spolubývajúcu, keď máte na izbe mínus 5 stupňov je naozaj nemožné. Vďaka absencii zdravého rozumu som sa rozhodol teplo v izbe nadýchať, čo malo za následok že moja spolubývajúca odpadla alkoholickým opojením. Vďaka tomu som neporušil tradíciu a zaspal opäť ako verný. Ale fakt, že som mal roztrhnutú bundu svedčí o tom, že sa niekto po mne sápal.

Možno však boli verní viacerí a to bol dôvod, že naša hra v sobotu bola skutočne na plné gule. Bolo by naivné očakávať, že si pamätám výsledky - som rád, že som si pamätal, ktorým smerom mám nahadzovať. Ale vyhrali sme tri zápasy zo štyroch čo nás posunulo z prvého miesta do semifinálových bojov. Po prvý krát v živote za osem rokov našej účasti. Samozrejme, že sme to kvalitne a dlho oslavovali. Až tak, že sme stolný futbal proti Petre a Johane opäť prehrali na nulu a tak museli podliezať stôl. Prekvapilo ma slušivé video z minulého roku. Podľa fotiek si totižto pamätám, že som dosucha vyfajčil pálku. Ale tanec pri tyči a jej oblízanie boli pre mňa prekvapením.

V nedeľu ráno ma prekvapil Husky. Prišiel som za ním slušne pozdravil Konniči va a slovkom Sushi? som ho ponúkol raňajkami. Zazrel na sushi, ktoré som mu na tanieri ponúkal a odpovedal "Mne taky suší vole". Čo sa týka zápasov, jeden sme prehrali. Nehovorím koho to bola vina. Veď okrem hádzania, pálenia a chytania proti Robovi sanovi nič nemám. Proste sme prehrali a išli do boja o tretie miesto. A opäť sme zahviezdili a zvíťazili! Dostali sme sa na bednu! Čo to znamená? Že si finále nepamätám napriek tomu, že som ho pískal. Okrem pre nás vynikajúceho tretieho miesta sme získali aj cenu riaditeľa turnaja za najlepší prejav. Otvorene chcem povedať, že sme ju naisto získali najmä vďaka našim skvelým gejšiam. A v maskách sme skončili tesne (o 2 hlasy) na druhom mieste. Suma sumárum, úspech aký sme ešte nikdy nedosiahli.

Veľké Arigato gozemašieta všetkým japoncom, ktorí Trnavu na burčáku reprezentovali. A ešte väčšie vynikajúcim organizátorom!

Sayonara o rok a ešte raz - veľké ARIGATO GOZEMAŠIETA!!!!!!!!!!!!

Teky Teky san (Didi).

P.S. odkaz PL pre KR - stejne máš malé kozy.
P.S. II. Zase nebol v nedeľu hajzlák.
P.S. III. Saxana je z roka na rok krajšia. Fakt jedno kilo krajšie ako druhé!

Další zajímavé postřehy od Narcise alias Tomáše z MFF:

Na Hlaváku nejvíc překvapila Terák, která dorazila :-) Tím pádem jsme jeli v neuvěřitelně silné sestavě deseti borců a pěti borkyň. Cestu tam jsme nepodcenili. Slušně jsme načali zásoby alpského vánku, piva, vína, slivovice, Termix (prej jinej člověk, ale to jsou jen kecy :-) přihodil nějakej matroš. Sympatická slečna, která si k nám sama (!) přisedla, naštěstí vystupovala už v Pardubicích. Výsledkem bylo mistrovský dílo - poblitých půl vlaku od Pepy včetně Fanyho zad, zhulená Romča, nasraná a pak už rezignovaná průvodčí. Aspoň bylo kolem nás volno - vo okýnka se fakt nedalo opřít :-)

Dva přestupy jsme zvládli celkem v pohodě, Pepu jsme nějak donesli. Proti všem předpokladům se ho povedlo dostat i do busu, prošel kolem řidiče, akorát pokyn \"tvař se střízlivě\" se mu fakt splnit nepovedlo :-). Na zastávce jsme potkali vyklepanýho Macina, kterýho zabásli cajti, protože při nastupování do busu dělali PVčka bordel. Tak Tonda Soška asi jel tři hodiny před náma :-). Ještě mu cajti chtěli nechat podepsat papír, že měl při zadržení u sebe zbraň. Tohle se mi zdá už moc. Pak si celou cestu Macin stěžoval, že děláme asi stokrát větší bordel než PVčka, a cajty na nás nikdo nevolá. Prostě narazili na blbce...:-(

(Teď jsem si vzpomněl na minulej rok, jak nám autobusák zastavil v polích a vyhrožoval, že už nepojede. Trochu jsem měl tehdy staženou prdel, že to nedáme, ale nakonec to vyšlo...) (Malá osobní vsuvka: dneska ráno mě od snídaně vytáhl zvonek, a za dveřma dva cajti, že hledají pana Štěrbu. Ve mě hrklo - co jsem to musel spáchat, že si pro mě dojeli až domů? Přece jen za ty dva dny se děly různý výtržnosti :-) Naštěstí se ukázalo, že jen špatně parkujeme s autem.)

Diskotéka byla oba dny zabraná pro soft, což se ukázalo jako lepší než minulý rok, kdy hráli Olympici, a sofťáci se museli rozptýlit po celým městečku. Takže tentokrát bylo dost příležitostí stmelit týmový vazby :-) Jen bych si příště mohl odpustit tu esemesku v půl pátý ráno :-) Jo, a hrál se taky somból, jak by řekl wayne. Frkař zařídila trika - zelená pro chlapy, bílá pro holky, dohromady alpský vánek, ne? Skoro se nám povedlo porazit VIP, jako tradičně jsme se porazili sami pomocí show v poli, žejo Pářo? :-) Ale jinak se vedlo tak normálně, takže, v sobotu dvě prohry a jedna výhra. Strajkautů padlo požehnaně (Fany měl tuším hodně vysoký procento :-) My nadbyteční chlapi (Bohy, Termix, Narcis) jsme to šli kazit Večerníčkovým z Arrows, které - naivky - nás o to samy poprosily. Možná proto jsme dvakrát dostali a jednou vyhráli. Tady prostě pálí jen holky :-)

Paťa sehnal na sobotní odpoledne i hlavní fotbalové hřiště. Asi nás fotbalisti nebudou mít rádi, zařídili jsme jim v rozích vyšlapané čtverce, ale díky tomu se dalo odehrát o dost víc zápasů a s rezervou. Počasí nebylo úplně ideální, ale v sobotu pršelo jen málo a drobně, takže zákroky na mokrý trávě byly hodně zajímavý :-) Každopádně na baru se dalo stát celkem v pohodě :-) A v neděli se na finále ukázalo i sluníčko. V sobotu večer se na baru předvedl Prso - red bully s vodkou ho celkem spolehlivě držely na nohou, i když po včerejším večírku vypadal dooost zmoženě. Druhej den nás bůhví proč neměl rád, ale kua, když se pije vánek, tak se musí otevřít pusa, ne? Když se neotevře tak to přece do těch vočí natýct musí, to je jasný. Večer na diskotéce zářil Bíb se svojí show ve stylu zpomalenýho hiphoperskýho robota. Doufám, že se někde objeví to video :-)

Z neděle si pamatuju jeden zápas, Večerníčkovy a nahoře, pak si pamatuju standardní objednávku 50Kč=3xvánek+1xkofola, a pak si pamatuju 7.místo my a 10.místo Večerníčkovy. Nebo možná obráceně :-) Vyhlášení jsme tentokrát nestihli, což je škoda, protože nevím jestli zas byl tenhle ročník nejlepší. Ale podle mého jo :-)

Na cestu domů se ukázalo, že nekoupit hromadnou jízdenku byl dobrý tah. Jeli jsme myslím na tři vlny, mě se podařilo se přifařit k PVčkům. Měli sice slušný zásoby burčáku, ale naštěstí jsme vypili už jen jednu flašku. Patův nápad jít ještě do hospody s Čůčou se naštěstí neuchytl :-)

Takže Hluku zdar, a velké díky všem organizátorům za super turnaj! Zase do toho dali všechno - vládla všeobecná pohoda, přitom se všechno odehrálo (trochu tmy sombólu neuškodí), nikdo se - pokud vím - nezranil, aspoň ne při softu, zásob na baru bylo dost a průběžně je borci doplňovali, takže jednoduše řečeno to by skvěle strávený čas. Díky!

P.S.: Keletti se letos zas nedozvěděl, kdo že mu to minulý rok rozbil držku. Ale přiznání je prej natočený na videu, tak se musíš Keletti - příští rok dívat :-)

P.P.S.: Zas se potvrdilo, že brát si do Hluku partnerky potřebuje koňskou dávku tolerance a trpělivosti. Modří už vědí :-)

P.P.P.S.: Nesmí zapadnout nápad Prsáče, Termixe a Bohyho, že příští rok jdeme za flower power. Anebo možná by měl zapadnout hodně hluboko, aspoň ta část s papírama :-)

Zájezd s mistrem Bohumilem a jeho partou očima sboristky K.K. a úchyla T.S. výňatek z webu PVéček z MFF: Celý článek k přečtení na webu PV Praha.

..... Cesta vlakem je vždycky hodně dlouhá, hodně se toho vypije a hodně probere. Každopádně jsme dorazili do Uherského Hradiště hodně veselí. Po drobném nedorozumění mezi panem řidičem a výtržníkem M.L. jsme nasedli do autobusu v sestavě -1, resp. -3 až -4 (spoluvýtržníci: M.F. (P.), J.B. a možná i T.S., ale to už nevím přesně). Nedalo se nic dělat, nakonec jsme tam museli výtržníka M.L. stejně nechat a doufat, že ho další účastník našeho zájezdu P.V. zachrání (má prý v Hradišti u VB kontakty), až přijede dalším vlakem z Prahy....

... Přesunuli jsme se na autobusák směr Hluk a vyhlíželi autobus. Ten brzy přijel, ale bohužel z něho vylezl šofér a prohlásil, že "sme napití a že nás neveme". Po dlouhém dohadování s ožralým a lehce agresivním M.L., šofér celkem logicky zavolal ty, kteří mu "pomohou a ochrání" ho ... přijeli tři policejní vozy a M.L. odvezli na stanici. T.S., J.B. a M.F. jsme obdrželi číslo na stanici s nadějí že M.L. pustěj a my ho doprovodíme do Hluku - ostatní účastníky zájezdu už šofér bez problémů nechal nastoupit a odvezl je. My tři jsme zasedli do nedaleké restaurace s taktikou dát policistům chvilku času, aby se pokochali M.L. přítomností a pak nám ho rádi vrátili. Taktika byla dobrá ale mělo to háček v tom, že aparát na stanici nikdo nezvedal (pravděpodobně nám dal policista číslo na jeho hluchou babičku ...) a tak jsme celou záležitost oznámili P.V., kterej přijížděl do Hradiště dalším vlakem a odjeli také do Hluku. Za pomoci Máry z Kunovic (kterému tímto děkuji) se P.V. podařilo M.L. osvobodit a dopravit ho do Hluku....

....Následovalo veselé skotačení na diskotéce, kde se na nejvíce činily Kunovický holky, který se nejdřív líbaly s našima klukama (kdo jim zrovna přišel pod ruku) a pak i mezi sebou - to se nejvíce líbilo V.S. a neustále hučel do K.K., že jí taky sežene nějakou holku, aby se s ní mohla líbat...

...A pokud vás zajímají drby z diskotéky, tak: 1 . M.L. byl zachráněn a vrátil se nám, společně s kamarádem P.V.; 2. V.S. se stal největším samcem večera, těsně v závěsu J.M.; 3. Brába se nechal fotografovat v dámském PV tílku…..

….a drby ze soboty? 1. V.S. nezklamal a obhájil pozici největšího samce zájezdu; 2. T.S. a M.L. zklamali a šli spát; M.F. (P.) šel taky spát, ale násilím jsme ho vzbudili; 3. Elvis i Dalibor byli úžasní!!!; 4. Brába se už nefotografoval a vlastně se s náma už vůbec nebavil; 5. J.M. se v noci zase sprchoval, dlouho…..